IV GŁOGOWSKIE WARSZTATY GOSPEL

Chór Gospel SPACE OF GRACE

Chcesz podzielić się swoim talentem wokalnym?

Grasz na jakimś instrumencie?

A może beatboxujesz?

 

DOŁĄCZ DO NAS!

 

Właśnie rozpoczęliśmy nowy sezon!

 

Jesteśmy zespołem ludzi, których łączy miłość do muzyki, radość wspólnego tworzenia

oraz pasja … Bożego Słowa.

 

Z nami …

 

ürozwiniesz swoje umiejętności wokalne i poczujesz co znaczy harmonia dźwięków!

üweźmiesz udział w warsztatach muzycznych, prowadzonych przez charyzmatycznych dyrygentów gospel z całego świata ( takich jak: Brian Fentress, Ruth Lynch-Waldron, Wayne Ellington, Karen Gibson, Collin Vassel, Peter Francis, a także Natalia Niemen, Gabriela Gąsior,  Mietek Szcześniak, Natalia Kukulska i inni)

üweźmiesz udział w realizacji inspirujących projektów, koncertów, wydarzeń muzycznych

 

Nie zapominaj o swoich marzeniach! Śpiewaj i módl się razem z nami!

 

Chcesz się przekonać czy gospel to też Twoje powołanie? Skontaktuj się z nami, przyjdź na próbę, dołącz do nas!

 

Stowarzyszenie Chór Gospel Space of Grace

     

zapraszają na

 

I WARSZTATY GOSPEL DLA SOLISTÓW

5.09.2014

oraz

IV GŁOGOWSKIE WARSZTATY GOSPEL

6-7.09.2014

 

MIEJSCE WARSZTATÓW: Aula św. Gerarda przy kośc. Św. Klemensa w Głogowie

 

KONCERT FINAŁOWY

7.09.2014, godz. 18.30,wstęp: 15 zł.

miejsce: MOK Głogów          

 

ZAPISY I INFORMACJE:

 

  • Telefonicznie:  605428828 oraz 667981688
  • e-mail: sog.gospel@gmail.com
  •  facebook.com/SpaceOfGrace

 

 

 

KOSZT WARSZTATÓW:

 

  • 30 zł. – IV Warsztaty Gospel  (Uwaga! W dniu warsztatów 40 zł.)
  • 50 zł. IV Warsztaty +  Warsztaty dla solistów (liczba miejsc: 15)

 

WPŁATY można dokonać do 5.09.2014

  • Księgarnia, Ul. Grodzka2
  • Przelewem dokonanym na konto Stowarzyszenia
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZGMINĘ MIEJSKĄ GŁOGÓW

Chór Gospel Space of Grace:
Nr konta : BGŻ S.A. Oddział Głogów
28 2030 0045 1110 0000 0370 3740
z dopiskiem ” Warsztaty Gospel”
WARSZTATY GOSPEL

 

… to dwa pracowite i piękne dni, podczas których uczestnicy uczą się utworów gospel pod okiem wokalistów i instruktorów. Warsztaty są dla każdego – bez względu na wiek, zawód czy umiejętności wokalne. Znajomość nut i języka angielskiego nie jest wymagana. Piosenek uczymy się ze słuchu. Liczy się … serce do muzyki J. Uczestnicy warsztatów w ciągu dwóch dni tworzą jeden wielki chór, którego pracę wieńczy koncert finałowy (07.09.2014r.). Niemożliwe? Uwierz nam, że możliwe i zapisz się na warsztaty! Czekamy na Ciebie!

 

 

 

KIM SĄ NASI INSTRUKTORZY?

 

 

WAYNE ELLINGTON–wybitny wokalista, charyzmatyczny czarnoskóry dyrygent muzyki gospel, instruktor, podróżujący po całym świecie i jednocześnie skromny człowiek, ponad wszystko kochający Boga. Swój talent kształcił studiując na Uniwersytecie Brunel’a, gdzie obecnie pracuje jako trener głosu, jednocześnie prowadząc kilkaznanych brytyjskich chórów (np. Manchester Sing Out Choir).Był wielokrotnym gościem specjalnym jednego z najbar-dziej prestiżowych festiwali muzyki gospel w Europie „Italy-Novara Gospel Festival”, a jego talent doceniła m.in. TV BBC – Songs of Praise oraz artyści tacy jak np.: Gloria Gaynor, Elton John czyBlues Brothers. W Polsce mieliśmy okazję poznać go m.in. podczas krakowskich warsztatów„ 7Xgospel ”,podczas których swoim ciepłym, radosnym usposobieniem, pasją i energią oczarował zarówno uczestników, jak i tłumnie przybyłą publiczność.

 

GABRIELA GĄSIOR– wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, aranżer wokalny i dyrygentka. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, instruktorem warsztatów gospel oraz nauczycielem śpiewu m.in      w Akademii Gospel oraz szkole CSML. Współpracuje z chórami gospel oraz aranżuje partie wokalne i pisze teksty dla innych artystów (Golec Orkiestra, Beata Bednarz, Andrzej Lampert.) W 2011 roku była instruktorką wokalną w telewizyjnym show TVP 2 “Bitwa na głosy”,wspierając pracę braci Golec. Na co dzień komponuje i wykonuje muzykę gospel – to jej życiowa pasja. Realizuje ją w zespole Holy Noiz, którego jest współzałożyciel-ką, a także w duecie GGDuo. Efektem artystycznej działalności Gabrysi jest bogata dyskografia. Jej głos można usłyszeć na wielu krążkach koncertowych oraz dwóch autorskich płytach:„ Bez Ciebie nie ma mnie” oraz „Dzisiaj Niebo jest tu”. W tym roku artystka reprezentowała gospelową społeczność podczas koncertu Superdebiuty Opole 2014,w którym zaśpiewała piosenkę Czesława Niemena „Obok nas”,  zdobywając najwyższe uznanie jurorów.

 

GOSPEL – DOBRA NOWINA

 

Muzyka gospelzrodziła się z doświadczeń  czarnoskórych niewolników w Ameryce Północnej w XVII w. Była formą modlitwy, której przesłanie jest ponadczasowe. Słowo gospel – God spell – oznacza dobrą nowinę (Ewangelię) o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Muzyka gospel ma bardzo pozytywny i radosny wymiar. Jest żywa i dynamiczna. Nierzadko towarzyszy jej taniec i mnóstwo dobrych emocji. Współcześnie odnajdujemy w niej również pop, rock, soul, jazz, r&b – jest to więc skarbnica gatunków muzycznych!

 9 LAT W PRZESTRZENIACH ŁASKI …

– SPACE OF GRACE

 

Chór działa od 2005 roku. Powstał z inicjatywny  MONIKI  SAGAN. Pełna pozytywnej energii dyrygentka szybko zaraziła swoją pasją grono ludzi, którzy przez kolejnych 5 lat, jako Głogów Gospel Choir, wspierali ją w realizacji niezwykłych projektów, wraz z nią koncertowali i poprzez muzykę starali się napełniać serca słuchaczy radością i Bożą mądrością,  jaka płynie z tekstów wykonywanych utworów. W 2008r. zespół nagrał płytę pod wymownym tytułem „ JESTEŚ… WIĘC JESTEM”, która była podsumowaniem dorobku artystycznego zespołu.

 

W  2011r. chór rozpoczął pracę z nową dyrygentką. ANNA GRYGIEL swoją osobowością, ciepłem, otwartością szybko zjednała sobie serca chórzystów oraz publiczności. W ciągu dwóch lat pracy pod jej kierunkiem miało miejsce wiele cennych wydarzeń. W szczególny sposób Ania rozbudziła w chórzystach pragnienie niesienia pomocy innym, bowiem chór, już jako SPACE OF GRACE,  zrealizował wiele charytatywnych projektów na rzecz ludzi chorych i potrzebujących.

 

Od września 2012 r. chórem kieruje MIECZYSŁAWA MURAK – wypełniona pozytywnymi emocjami posiadaczka charyzmatycznego głosu i niespożytych pokładów energii oraz szalonych pomysłów. W niespełna dwuletnim okresie współpracy z żywiołową dyrygentką chórowi udało się wprowadzić wiele innowacji, mających na celu większe zaangażowanie młodych ludzi w aktywny udział w kulturze.  Po  raz pierwszy zorganizowano warsztaty gospel dla mieszkańców miasta – prowadzone zarówno przez głogowską instruktorkę, jak i zaproszonych z zewnątrz artystów, reprezentujących ten gatunek muzyki – takich  jak np. grupa reGeneration (finaliści programu Must Be the Music) oraz Brian Fentress (amerykański wokalista, współpracujący w swej karierze m.in. z Arethą Franklin).  Wraz z dyrygentką chór poprowadził świąteczne warsztaty kolędowe w I LO w Głogowie oraz w Radwanicach, a także dwudniowe warsztaty gospel w Gorzowie Wielkopolskim. Zagrał także mnóstwo koncertów (około 25), promując Głogów w wielu miejscowościach w Polsce ( m.in. w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Osiecznej, Legnicy).  W marcu 2013r. Space of Grace zagrał koncert z udziałem londyńskiego artysty muzyki gospel, Petera Francisa.  Chór występował również u boku  Beaty Bednarz, zespołu New Life’m a także grupy TGD. Od marca 2014r. współ-dyrygentką  grupy jest JOANNA BIAŁY – chórzystka Space of Grace, która w ciągu ponad 8 lat działalności chóru dała się poznać jako fantastyczna managerka  oraz  utalentowana solistka . Od kwietnia 2014 r. chór działa jako Stowarzyszenie, którego prezesem jest TADEUSZ SWĘDROWSKI.

 

Comments are closed.